ביטוח לעסקים קטנים

מידע רחב וחשוב בנושא ביטוח לעסקים קטנים

ביטוח עסקים קטנים

עסקים בכל גודל ובכל תחום ירוויחו אם יתכוננו מראש לתרחישים מכל סוג העלולים לגרום להפסדים כספיים. בין שאתם מנהלים בית קפה שכונתי, מציעים שירותי מחשוב לעסקים או בונים קירות גבס, העסק שלכם חשוף לסיכונים כמו פגיעה בציוד או במלאי של העסק, פציעה של עובד בזמן העבודה, תביעות של עובדים או של לקוחות ועוד. ביטוח עסק המותאם אישית לגודלו של העסק ולצרכיו הייחודיים יכול להגן עליכם מפני תרחישים מהסוג הזה.

מהו עסק קטן?

ההגדרה של עסק קטן מורכבת משני חלקים: מספר העובדים ומחזור המכירות. בישראל, שלא כמו במדינות מערביות אחרות, אין חוק ספציפי המגדיר מהו עסק קטן ומבחין בין עסקים קטנים לעסקים גדולים. לפי ההגדרה של בנק ישראל, כל עסק המגלגל מחזור שנתי הנמוך מ-5 מיליון שקלים נכלל תחת ההגדרה של עסק קטן; משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה מגדיר עסק קטן כעסק המעסיק עד 50 עובדים.

סוגי ביטוח לעסקים קטנים:

ביטוח חבויות: ביטוח חבויות מכסה את חבות המבטח כלפיו עובדיו או כלפי צד ג', כלומר שאר המבקרים בעסק שאינם עובדים, והוא מומלץ לכל עסק, גם אם מדובר בעסק קטן המתנהל מהבית.- הפוליסה מגנה על העסק במקרה שבעל העסק, העובדים, המוצרים או השירותים שמספק העסק גרמו נזק כלשהו לצד שלישי, לרבות פגיעה בגוף או ברכוש. בנוסף, יש להדגיש שאם העסק מתנהל מהבית, פוליסת הדירה אינה מכסה את העסק, ויש לעדכן את הפוליסה בהתאם.

ביטוח מבנה ותכולה לעסקים קטנים: בין שהעסק מתנהל מבית המגורים, ממשרד, חנות, בית מלאכה או כל מבנה אחר, מומלץ לבעלי עסקים קטנים לרכוש פוליסת ביטוח שתגן על המבנה של העסק ועל תכולתו, לרבות ציוד משרדי, מחשבים, כלי עבודה או מלאי, בהתאם לאופיו הייחודי של העסק. פוליסת ביטוח מבנה ותכולה תגן על בית העסק ועל הציוד שלו במקרה של שריפה, גניבה, פגיעה מכוונת ברכוש וכדומה. מומלץ לבעלי עסקים קטנים לשקול להרחיב את הביטוח כדי להגן על העסק גם במקרה שפגיעה ברכוש תמנע מהעסק לתפקד ותגרום להפסדים כספיים.

ביטוח אחריות מקצועית: ביטוח אחריות מקצועית מגן על עסקים קטנים (וגדולים) מפני תביעות נזיקין של לקוחות או גורמים אחרים שנגרם להם נזק כלשהו (הפסד כספי, פגיעה בגוף או ברכוש) בשל רשלנות מקצועית, כישלון או טיפול לקוי של בעל העסק או נציגיו. יש לציין כי ביטוח החבויות אינו מכסה תביעות מסוג זה.

פוליסת ביטוח אחריות מקצועיות מיועדת למגוון רחב של בעלי מקצוע ועסקים קטנים בעלי תעודת הסמכה מיוחדת בהם עורכי דין, רואי חשבון, יועצים, סוכני ביטוח, מתווכי נדל"ן, רופאים, קוסמטיקאיות, טכנאי מחשבים ועוד. בעלי מקצוע ועסקים קטנים  שאינם מחזיקים בתעודות הסמכה, כמו בתי קפה למשל, אינם יכולים לרכוש את הפוליסה הזאת, אבל הם יכולים להתגונן מפני תביעות רשלנות באמצעות פוליסת חבות המוצר, שמטרתה להגן על המבוטח בגין רשלנות שקשורה למוצר (לדוגמה, אוכל מקולקל ב-take away וכדומה).

ביטוח דירקטורים: ביטוח זה מיועד לדירקטורים ונושאי משרות ניהול בכירות, ומטרתו להגן עליהם מפני תביעות הקשורות לפעילותם בחברה. לדוגמה, אם דירקטור או מנהל בכיר בחברה מוצא עצמו בצד הנתבע בהליך משפטי בגלל פעולה שביצע במסגרת תפקידו בחברה, ביטוח דירקטורים יכסה את ההוצאות המשפטיות או את ההפסדים שייגרמו בעקבות הפסד בתביעה.

 

משתמשים
לייקים
שיתופים
פרסים
גלילה לראש העמוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר רלוונטית.

1
שלב ראשון
2
שלב שני
3
שלב שלישי

פרטים כללים

הבא

פרטי רכב ונהגים

פרטים עבור ביטוח לכל נהג

פרטים עבור ביטוח לנהגים נקובים

הקודם
הבא
הקודם
שלח
שלח טופס
דילוג לתוכן